Małgorzata Talaga-Duma; absolwentka studiów na kierunku Psychodietetyka w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu, z dodatkowymi kursami z zakresu żywienia kobiet w ciąży i małych dzieci. Edukator żywieniowy w ramach ogólnopolskiego programu „Zdrowo Jemy Zdrowo Rośniemy”.


Kształtuję prawidłowe nawyki żywieniowe, prowadząc m.in. wykłady oraz warsztaty edukacyjno-kulinarne w placówkach przedszkolnych, szkolnych i w żłobkach, dla dzieci, rodziców i personelu placówek oraz konsultacje indywidualne dla dorosłych z zakresu psychologii jedzenia.

 

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

dot. dietetyki i psychodietetyki

 

 • Współpraca z Instytutem Psychodietetyki, w zakresie prowadzenia konsultacji i szkoleń dot. żywienia i psychologii jedzenia dla osób dorosłych i dzieci.

Prowadząca certyfikowane szkolenia w ramach „Akademii Zdrowego Żywienia Dzieci”

 • Udział w nowym ogólnopolskim projekcie, finansowanym z Wydziału Ministerstwa Zdrowia, dot. prowadzenia szkoleń merytorycznych i warsztatów kulinarnych dla rodziców (żywienie dzieci w wieku 0-3) oraz dla pracowników stołówek szkolnych. Początek wrzesień 2017.
 • Prowadzenie konsultacji merytorycznych w żłobkach przetargowych i indywidualnych dla pracowników placówek, analiza i modyfikacja jadłospisów, w ramach ogólnopolskiego programu pod patronem Instytutu Matki i Dziecka, Fundacji Rozwoju Dzieci
 • Prowadzenie szkoleń dot. żywienia niemowląt, dzieci w wieku 1-3, 4-6 i w wieku szkolnym na terenie placówek oświatowych, szkół rodzenia
 • Prowadzenie wykładu, warsztatów podczas ogólnopolskich spotkań w ramach projektu Świadoma Mama, dla przyszłych i obecnych rodziców
 • Prowadzenie warsztatów kulinarnych dla dzieci i dla osób dorosłych
 • Udział w ogólnopolskim projekcie Zdrowo Jemy Zdrowo Rośniemy http://www.zdrowojemy.info/ w roli Edukatora Żywieniowego (dot. żłobków, przedszkoli), szkolenie personelu placówek oświatowych z zasad zdrowego żywienia, szkolenia dla rodziców, warsztaty dla dzieci, analiza jadłospisów. Przyznawanie certyfikatów dla placówek oświatowych promujących zdrowe nawyki żywieniowe.
 • Prowadzenie zajęć z zakresu prawidłowego żywienia dla Seniorów, podczas zajęć prowadzonych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz w ośrodku naukowo-opiekuńczym Angel Care we Wrocławiu
 • Systematyczne prowadzenie audycji w Radiu Wrocław zdrowego żywienia
 • Przygotowywanie artykułów z zakresu psychodietetyki, żywienia dzieci na łamach portalu pl, mlekolandia.pl, dietetycy.org.pl, czytamyetykiety.pl oraz dla czasopisma „M jak mama”.

 

 • Przygotowywanie artykułów – scenariuszy zajęć dla Nauczycieli, dot. zdrowego żywienia dzieci, „Gotuj z Klasą” w czasopiśmie „Inspiracje- nauczanki” oraz „Edukacja Zdrowotnahttp://www.nauczanka.pl, http://www.edukacjazdrowotna.pl/

 

 • Prowadzenie warsztatów dla nauczycieli „Matematyka w kuchni” , Poznań 23-24.03.2017, Konferencja „Wzmacniacz Nauczanki”

 

Małgorzata Talaga-Duma

Psychodietetyk, Edukator Żywieniowy

Tel. 691-873-506

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FB; jedzzglowa.pl