×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but blog/Dzien-pluszowego-misia/misie-rodzicow is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
  • 1

BLOG

Przeczytaj ostatnie artykuły

Dzień Pluszowego Misia w żłobku

Napisał
Dzień pluszowego misia Dzień pluszowego misia
Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

 

Tę postać znamy od najmłodszych lat. Jest miły, mięciutki czasem z łatką czy przyszytym guzikiem... 25 listopada Pluszowy Miś - bo to On właśnie jest bohaterem kolejnego wydarzenia w naszym żłobku - obchodzi swoje święto. Czas przywołać atmosferę domowego ciepła i zaufania.

Historia Pluszowego Misia zaczyna się w Stanach Zjednoczonych w 1902 roku. Ówczesny prezydent USA Teodor Roosvelt, nazywany zdrobniale "Teddy", wybrał się na polowanie. Po długim pościgu z psami towarzysze prezydenta złapali i związali niedźwiedzia. Wezwali Roosvelta by zastrzelił mizerne od walki zwierzę. Prezydent kiedy zobaczył wystraszoną ofiarę kazał ją bezzwłocznie uwolnić. Jednym ze świadków wydarzenia był  Clifford Berryman  z gazety The Washington Post,  który przedstawił zajście w kreskówce politycznej. Niedźwiedź przedstawiony był w niej jako Rysunek z 1902 roku z którego narodziła sie nazwa Teddy Bearmały i sympatyczny miś. Jeden z czytelników codziennej gazety Morris Michtom zobaczył rysunek Berryman`a, i postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci. Musiał jedynie otrzymać zgodę na wykorzystanie zdrobniałego imienia prezydenta co w ostateczności się udało i pluszaka nazwano na jego cześć "Teddy".

Nowa zabawka dla dzieci stała się wkrótce sukcesem założonej przez Michtom`a firmy i od tego czasu nam towarzyszy.

To nie koniec historii jednej z najbardziej ulubionych przez dzieci zabawek. W Europie w tym okresie również pojawił się Pluszowy Miś. W Niemczech zabawkę zaprojektował Richard Steiff i zaprezentował ją na wystawie zabawek w 1903 w Lipsku.

      pluszowy miś dla dzieci
Na Pluszowy-mis-Steiff-Museum-Niemcywystawie pojawił się kupiec z Nowego Jorku Hermann Berg, który zamówił 3000 sztuk pluszaków. Niestety statek, którym transportowano przytulanki prawdopodobnie zatonął. Zaprojektowana przez  Richarda Steiffa zabawka, oznaczona numerem "55 PB" miała 55 centymetrów wysokości była ruchoma i wykonana z pluszu. Replikę pluszowego misia możemy zobaczyć w Steiff Museum w Niemczech. Steiff i Michtom, pomimo faktu stworzenia podobnego projektu jednej z najbardziej popularnych zabawek kiedykolwiek wyprodukowanych na świecie, będąc na dwóch krańcach oceanu nie mieli pojęcia, o wzajemnych pomysłach.


pluszowe misie na całym świecie-ilustracja pluszaki misieDzisiejsze Pluszowe Misie już nie przypominają tak bardzo prawdziwych niedźwiedzi jak ten z kreskówki Berryman`a. Znaleźć je możemy prawie na całym świecie, wcielających się w różne postacie na każdą okoliczność. Pluszaki grają główna rolę również w bajkach, spośród których najpopularniejsze to oczywiście Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington czy
Miś Kolargol. Popularnością cieszą się również oryginalne misie zrobione własnoręcznie.

 

Dzień Pluszowego Misia to okazja dla naszych podopiecznych by zaprosić swoje misie do odwiedzin żłobka. Ale to nie wszystko. Nasi dzielni rodzice własnoręcznie uszyli przecudowne przytulanki dla swoich dzieci, a efekty ich pracy możecie zobaczyć w galerii poniżej.

 

 

 

 Autorem ilustracji pluszowego misia jest autor ilustracji misia

Czytany 10644 razy

Artykuły powiązane

Więcej w tej kategorii: « Adaptujemy design w żłobku

Ostatnio dodane artykuły

« July 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Pogoda we Wrocławiu

67°
19°
°F | °C
Cloudy
14 mph
Tue
Scattered Thunderstorms
64 | 72
17 | 22
Wed
Showers
62 | 69
16 | 20