• 1

BLOG

Przeczytaj ostatnie artykuły

Święty Mikołaj - zabawa artykulacyjna

Napisał
Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

Święty Mikołaj - zabawa artykulacyjna

      Przed każdymi Świetami Bożego Narodzenia Święty Mikołaj ma zawsze dużo pracy. Musi odkurzać swe worki na prezenty (otwieramy szeroko buzię, oblizujemy czubkiem jezyka podniebienie, a także wewnętrzne powierzchnie lewego i prawego policzka), musi policzyć upominki aby nie zabrakło dla żadnego dziecka (dotykamy czubkiem języka każdego ząbka - na górze i na dole), a także sprawdzić czy kopyta reniiferów są dobrze podkute i gotowe do drogi (kląskamy językiem). Gdy Święty mikołaj już to zrobi, wtedy wygląda raz i drugi przez okno (dwukrotnie wysuwamy szeroki język na zewnatrz buzi) i sprawdza jaka jest pogoda na dworze. Uhh! Jest bardzo zimno (brr - parskamy językiem, prr - parskamy wargami).

      Na niebie setki pięknych gwiazd (dotykamy podniebienie czubkiem języka), a na ziemię spadają wielkie płatki śniegu (czubkiem języka dotykamy za dolnymi zębami). Pora ruszać w drogę. Mikołaj wychodzi z workiem pełnym prezentów (wysuwamy szeroki język na zewnątrz buzi), wsiada do sań (cofamy szeroki język do buzi) i wyrusza w długą podróż (kląskamy językiem). Już słychać dzwonki sań (dzyń, dzyń) i wesoły śmiech mikołaja (ho ho ho, ha ha ha), który zjeżdża przez komin (przesuwamy czubkiem języka po podniebieniu ruchem od przodu do tyłu), aby zostawić prezenty pod choinką.

      Nieraz uda mu się spróbować pysznego ciasta świątecznego (żujemy) i jest ono taak pyszne, że Mikołaj musi zjeść okruszki, które zostały mu na ustach (oblizujemy wargi). Na brodzie (wysuwamy język na brodę) i na ząbkach (oblizujemy zęby). Potem rusza w dalszą drogę (kląskanie językiem). Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju (cmokanie wargami - przesyłanie całusków).

Czytany 8824 razy

Ostatnio dodane artykuły

« July 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Pogoda we Wrocławiu

67°
19°
°F | °C
Cloudy
14 mph
Tue
Scattered Thunderstorms
64 | 72
17 | 22
Wed
Showers
62 | 69
16 | 20