• 1

OPIEKA-EDUKACJA-WSPARCIE

NIEPUBLICZNY, PRYWATNY ŻŁOBEK CHILD HORIZONS - DZIECIĘCE HORYZONTY

 

 • Poznaj Vedusa

  VEDUS Pies rasy border collie Data urodzenia: 31.01.2006 Egzamin w klasie terapeutycznej       Główne cele realizowane podczas zajęć
 • Logopedia

  Dbając o prawidłowy rozwój dzieci nie zapomnielismy również o zajęciach logopedycznych. Zajęcia odbywają się każdego tygodnia i są bezpłatne. Są
 • Muzykoterapia/Rytmika

  Drodzy rodzice! Wprowadziliśmy nowe zajęcia w żłobku - muzykoterapię.
 • Język angielski

     
  • Angielski dla przedszkolaków
  • Zabawy z językiem angielskim

  kurs-jezyka-angielskiego-dla-dzieci-wroclaw

  Współorganizatorem kursu "ANGIELSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW"  jest Centrum Języków Obcych DiversLingva.

  Angielski dla dzieci we Wrocławiu jest prowadzony przez Centrum Języków Obcych DiversLingva już wiele lat, a my mamy całkowite zaufanie do Centrum korzystając z ich programu Zabaw z Językiem Angielskim w żłobku. Lektorzy DiversLingva na co dzień prowadzą zajęcia w przedszkolach.

  Read More

  zabawy-z-jezykiem-angielskim

  ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM                                                                                                                                                                                                  skorzystajmy z doświadczenia Centrum Języków Obcych Diverslingva

   

   O nauce języka najmłodszych napisano już wiele. Zwolennicy mówią o tym, że umysł dziecka jest bardzo chłonny w tym wieku a dzieci ciekawe wszystkiego co też pozwala im przyjmować wiele nowych informacji. Przeciwnicy sądzą, że dziecko musi najpierw nauczyć sie mówić własnym jezykiem a na naukę jezyka obcego bedzie jeszcze czas.

  Dla nas zabawy z językiem obcym są przede wszystkim jedną z wielu form spędzania czasu z dzieckiem. Pamiętajmy, że uczymy się nie tylko "od innych" ale także "poprzez innych". Czasem sama forma, atmosfera tego, że robimy coś poważnego ucząc również myślenia abstrakcyjnego jest nie mniej ważna niż to, że dziecko nazywa przedmioty, zjawiska w obcym jezyku.

            Zajęcia z lektorem odbywają sie dwa razy w tygodniu. Wszystkie wprowadzane zabawy, piosenki, wierszyki etc. są powtarzane codziennie przez opiekunki tak, by dzieci mogły poznawać jezyk w sposób naturalny.

         Dla rodziców chcących wprowadzać elementy ZABAW Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM w domu udostępniamy materiały do pobrania z naszej strony w formie Zeszytu Do Języka Angielskiego w zakładce Zeszyt.

  Read More
                                           

Przegląd Aktualności

 • Rekrutacja w żłobku 2017 Wrocław +

  Informujemy, iż do 17 lipca nie posiadamy wolnych miejsc w żłobku. Zachęcamy Read More
 • Warsztaty z fizjoterapeutą w żłobku +

  Serdecznie zapraszamy w piątek, 29.01.16 o godz 17.15 na warsztaty z fizjoterapeutą, podczas Read More
 • Adaptacja w żłobku. Spotkanie z psychologiem. +

  Adaptacja w żłobku. Spotkanie z psychologiem.         W czwartek 28-08-2014 spotkalismy się wraz z rodzicami, Read More
 • Zdjęcia z "Dnia Mamy" +

  Zdjęcia z   Zapraszamy do galerii zdjęć, w której znajdziecie zdjęcia z "Dnia Mamy". Read More
 • Jak rozmawiać trzeba z psem - dogoterapia +

  Jak rozmawiać trzeba z psem - dogoterapia 20 marca spotykamy się z pieskami czyli Jak rozmawiać trzeba z psem. Read More
 • 1
 • 2

Żłobek Wrocław Child Horizons - Dziecięce Horyzonty - Wrocław Krzyki, ul. Skarbowców 71

Adaptacja - pierwsze kroki w żłobku

      Wielu rodziców z obawą oczekuje chwili gdy ich dziecko pójdzie do żłobka. Często z powodu wielu wątpliwości i strachu odwlekają ten moment tak długo, jak to tylko możliwe. Wielu rodziców uważa, że jeżeli zdecydują się na pójscie do żłobka czy przedszkola, okres ten przebiega pod znakiem płaczu, strachu, kłótni, nerwów i zmęczenia.Tym sposobem dzieci omijają żłobek, a nawet przedszkole i idą prosto do szkoły.


      Rodzice przede wszystkim martwią się o bezpieczeństwo dziecka, zostawionego pod opieką obcej osoby. Mamy często czuja duże wyrzuty sumienia z powodu konieczności lub chęci powrotu do pracy. Rodzice boją się rozłąki z dzieckiem, które do tej pory było wyłącznie z nimi oraz tego jak ono sobie z tą rozłąką poradzi. Boją się też trudnej adaptacji do warunków żłobka, płaczu dziecka, krzywdy, którą mu wyrządzają.       Każda z tych obaw jest zrozumiała i każdy rodzic ma prawo je odczuwać. Jednak wcześniejsze przygotowanie do pierwszego dnia w żłobku jest możliwe i bardzo pomocne. Pragnę przedstawić kilka sposobów, które mogą pomóc rodzicom i dziecku, przezwyciężyć trudne chwile.

Hasłem przewodnim powinno byc OSWAJANIE. Tak jak do pierwszej wizyty u lekarza czy na basenie- tak i do pójścia do żłobka można dziecko wcześniej przygotować.

1. Już od pierwszych miesięcy życia dziecka, przyzwyczajaj je do nowych twarzy: wychodź do znajomych, na place zabaw, pozwalaj innym członkom rodziny zajmować się maluchem. W ten sposób nabierze odwagi i będzie łatwiej nawiązywał kontakty.

2. Nocowanie u dziadków, cioci, to świetny sposób na oswajanie z nowymi miejscami. Dziecko nie będzie się bało zasypiać w żłobku bez rodziców, będzie potrafiło bawić się z innymi. W bezpiecznym miejscu, z osobami które zna, powoli przyzwyczaić się do rozstania z rodzicami.

3. Czytajcie książeczki lub słuchajcie bajek o tym jak jest w żłobku. Wspólnie rozmawiajcie o tym jak wygląda dzień, co tam robią dzieci, co robi Pani. Twoja starsza pociecha będzie mogła o wszystko Cię zapytać, a młodszej ze szczegółami opowiedz co się dzieje na każdym obrazku.

4. Pozwalaj dziecku na samodzielną zabawę. Niech kilka razy w ciągu dnia, przez chwilkę zajmie się sobą, wymyśli dla siebie zajęcie. Może też bawić się z innym maluchem czy rodzeństwem, bez ingerencji rodziców. Ty w tym czasie możesz przygotować obiad, coś posprzątać czy usiąść i napić się herbaty. Gdy maluch pójdzie do żłobka, będzie mu łatwiej  odnaleźć się wśród grupy dzieci, gdzie nie jest jedynym który wymaga uwagi.

5. Przed wyborem żłobka, zrób dokładne rozpoznanie. Podpytaj znajomych, przejrzyj fora internetowe, wybierz się do każdej placówki osobiście. Nie bój się zapytać o kwalifikacje kadry, zobaczyć jak pracują z dziećmi, czy żłobek spełnia normy sanepidu, czy sprzęty i zabawki posiadają atest. To ważne ze względu na bezpieczeństwo dziecka, oraz pewność rodzica, że wybrał najlepsze miejsce, spokojnie może tam zostawić dziecko i nie będzie mu się tam działa krzywda.

6. Wcześniej poznajcie drogę z domu do żłobka. Rozejrzyjcie się co ciekawego mijacie po drodze, jak wygląda budynek żłobka. Wybierzcie się też pewnego dnia na żłobkowy plac zabaw, obejrzyjcie wszystko i pobawcie się. Kolejnym razem nie będzie to zupełnie nowe, straszne miejsce.

7. Jeżeli macie taką możliwość, wybierzcie się kilka razy wcześniej do żłobka na godzinę, aby się pobawić. Jeśli zdecydujecie się już na żłobek, skorzystajcie z dni adaptacyjnych. Nigdy nie zostawiaj dziecka od razu na pięć czy sześć godzin. Plan adaptacji mógłby wyglądać tak:
- Przez pierwszy dzień przyjdźcie na godzinę, dwie. Poznajcie Panie, dzieci, zwiedźcie każde pomieszczenie, poznajcie zabawki. Pobawcie się razem.
- Drugiego dnia rodzic może siedzieć już z boku, poza placem zabaw i obserwować dziecko. Będzie ono przybiegać do Ciebie, ale zachęcaj je do samodzielnej zabawy lub uczestniczenia w zabawach z dziećmi. Panie będą malucha zabawiać i proponować różne ciekawe zajęcia.
- w kolejnych dniach, lub gdy dziecko samo chętnie bawi się z dziećmi, rodzic może wyjść na godzinę, dwie ze żłobka.
- po kilku dniach możesz zostawić dziecko na początek na trzy godziny, później cztery, pięć i tak stopniowo każdego dnia wydłużaj czas do ostatecznej liczby. Wszystko to pozwoli dziecku i rodzicowi stopniowo przyzwyczajać się do nowej sytuacji.

 Ważne!!
- Nigdy nie wychodź bez pożegnania. Zawsze- nawet podczas dni adaptacyjnych- podejdź do dziecka, ukleknij, powiedz, że wychodzisz do pracy i wrócisz na przykład po obiedzie czy po drzemce, ucałuj i przytul, pomachaj. Ma to być czułe ale zdecydowane pożegnanie. Dziecko musi wiedzieć, że nie znikasz nagle. Może wtedy wpaść w panikę ze strachu, że już nie wrócisz.
- Nie mów dziecku, że wrócisz za chwilę, gdy tak na prawdę wracasz za kilka godzin. Dziecko bardzo szybko zorientuje się, że je oszukałeś i będzie się bało, że je opuściłeś.
- Staraj się nie spóźniać, aby nie zawieść zaufania dziecka. Jeżeli wiesz, że możesz być dużo później, zadzwoń do żłobka i o tym uprzedź.
- Dziecko w pierwszych dniach czy tygodniach będzie płakało, ale gdy zrozumie że mama czy tata zawsze po nie wracają, przestanie się bać. Na to jednak potrzeba czasu. Pamiętaj, że zadaniem Pań jest zabawienie Twojego malucha i wsparciem go w trudnych chwilach.
- Pozwól dziecku zabrać ulubiona maskotkę czy zabawkę. Będzie to przyjaciel do którego można się przytulić w oczekiwaniu na rodzica.

8. Ważne jest Twoje nastawienie do całej sytuacji. Jeśli jest ci ciężko, martwisz się, poszukaj wsparcia w najbliższych- płacz lub głośno mów o swoich obawach. Przy dziecku jednak staraj się mówić o żłobku z uśmiechem, zachęcająco. Dziecko od pierwszych dni odczytuje nastrój rodziców i Twoje negatywne nastawienie i strach szybko mu się udzieli. Nie mów: „Przecież wiesz, że MUSISZ tu być“, „Ja wiem, że ty NIE CHCESZ tu zostać, ale nie mamy innego wyjścia“, „WYTRZYMAJ tu trochę, a w domu będziemy się w nagrodę super bawić.“ Takie wypowiedzi negatywnie nastawiają, żłobek jawi się tu jako kara dla dziecka, zła konieczność, coś strasznego.
Żłobek ma być tym co atrakcyjne, ciekawe, gdzie są miłe Panie i dzieci, dużo ciekawych zabawek, dziecko fajnie spędza czas.

9. Żłobek i przedszkole to dla dziecka szansa na rozwój i samodzielność. Staraj się utrzymać w domu jak najwięcej żłobkowych rytuałów. Jeśli dziecko myje w żłobku ząbki po posiłku, samo je lub siada na nocnik- róbcie tak tez w domu. Dom i żłobek to nie będą dwa odrębne światy, ale wspierające się wzajemnie miejsca, które pozwolą dziecku spokojnie iść naprzód, rozwijać się.

10. Każde z dzieci adaptuje się w swoim indywidualnym czasie. Jednym wystarczy tydzień, innym miesiąc. Maluch potrzebuje często dłuższej chwili aby zaufać rodzicowi, że zawsze po nie wróci, a Paniom i dzieciom, że będą się świetnie bawić i nie stanie mu się nic złego. Wiedząc o tym, nie będziemy zaskoczeni początkowymi reakcjami dziecka i będzie nam łatwiej- jako rodzicowi-to przetrwać. Rodzice po jakimś czasie przekonują się, że dzieci bawią się tak dobrze, żę niechętnie wracają do domu.

Więcej informacj o adaptacji w żłobku Child Horizons-Dziecięce Horyzonty uzyskacie Państwo na miejscu w żłobku (najlepiej po wcześniejszym umówieniu) bądź kontaktując sie z nami poprzez formularz kontaktowy.

Rodzicom i dzieciom życzę powodzenia!

Aleksandra Kwiatkowska

-psycholog, certyfikowany instruktor masażu dzieci i dorosłych Shantala oraz masażu dziecięcego Vimali Schneider. Odbyła kursy masażu w Polskiej Szkole Masażu Shantala oraz Fundacji Rodzić po Ludzku. Studiowała psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim i jest w trakcie studiów podyplomowych z zakresu Ratownictwa Psychologicznego w Warszawie. Trener pierwszej pomocy przedmedycznej.

Od lat pracuje z dziećmi, rodzicami i pedagogami jako psycholog, trener i wychowawca. Współpracuje między innymi ze żłobkami oraz szkołami rodzenia, Fundacją „Daj Szansę Wcześniakowi”, Wrocławskim Centrum Wolontariatu, Centrum Edukacji Społecznej, Polskim Czerwonym Krzyżem, firmą BiB szkolenia.

Zapraszamy na stronę Oli: http://masazdzieciecy.pl/

 • Adaptacja - pierwsze kroki w żłobku
 • Zapisy do żłobka!
 • icon Nowy jadłospis
 • icon Poznaj kucyka Lino
 • Blog żłobka
Wcześniejsze przygotowanie do pierwszego dnia w żłobku jest możliwe i bardzo pomocne. Pragnę przedstawić kilka sposobów, które mogą pomóc rodzicom i dziecku, przezwyciężyć trudne chwile. Read More
Trwa rekrutacja. Mamy wolne miejsca w żłobku na miejsca komercyjne w 2015r we Wrocławiu przy ul. Skarbowców 71. Zapraszamy do osobistego kontaktu w żłobku we Wrocławiu przy ul. Skarbowców 71 oraz do zapoznania się z ofertą. Nie pobieramy opłaty za adaptację. Wpisowe wynosi 350zł. W sprawie rekrutacji w 2015 apraszamy do działu: rekrutacja w żłobku.   Szanowni Rodzice!         Tworzymy Read More
Aktualny jadłospis Read More
 
  Poznaj kucyka Lino       Imieniny Norberta oraz Dzień Dziecka obchodzimy tym razem na łonie natury. Rodzice Norberta prowadzą Szkółkę Jeździecka i zaprosili nas do współorganizacji wydarzenia. Zapraszamy więc wspólnie wszystkie dzieci naszego żłobka wraz z rodzicami dn. 08.06.2013 do Szkółki Jeździeckiej Dokama gdzie czekać będzie na nas kucyk Lino. Wszystkie dzieci będą miały okazję przejechać się na grzbiecie Read More
Prowadzenie żłobka to nasza pasja, którą dzielimy się na blogu. Znajdziecie tutaj garść aktualności ze żłobka, zobaczycie co nas inspiruje a także poznacie nasza postawę dotyczącą opieki, wychowania i edukacji najmłodszych. Zapraszamy także do komentowania artykułów i wyrażania swoich spostrzeżeń. A może chcesz dodać własny artykuł, zamieścić ciekawą informację? Nic prostszego. Napisz do nas wiadomość na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a odezwiemy się Read More